fbpx

Logo i Branding Agencji Kreatywnej

Autor: michnik1
Data: 19 marca 2021

Logo. Proste i czytelne.

Agencja Artystyczna „ArtEm”. Dużo tego „A”, prawda? No i to właśnie pierwsza litera alfabetu stanowi sygnet tegoż logo, a składają się na nią 3 proste, aczkolwiek dość grube linie o zaokrąglonych końcach. Sygnet ma 2 kolory – ciemno-czerwony oraz ciemno-szary. W miejscu przecięcia się linii zastosowałem maskę przezroczystości, która dodaje całości charakteru. 

W logotypie zastosowałem bardzo prostą czcionkę oraz oddzieliłem człony „ART” od „EM” kolorem oraz grubością czcionki. Całość dopełnia cienka linia podkreślająca.

Logo zostało przygotowane w kilku wersjach kolorystycznych i prezentuje się następująco: 

Logo agencji artystycznej na szyldzie zawieszonym na budynku
Czerwono-białe logo agencji artystycznej na czarnym tle
Biało-grafitowe logo agencji artystycznej na czerwonym tle
Czerwono-grafitowe logo agencji artystycznej na białym tle

Identyfikacja Wizualna – skosy, skosy, skosy! 

Drugą częścią projektu było przygotowanie projektu Identyfikacji Wizualnej, na który składały się: Projekt teczki, papieru firmowego, wizytówki oraz koperty. Z uwagi na fakt, że logo, a w zasadzie sygnet składa się z ukośnych linii, postanowiłem je również wykorzystać w samej identyfikacji wizualnej, w której elementy graficzne są pod kątem 30 oraz 60 stopni do poziomu. 

Kolorystyka została zachowana jak w logo. Dominuje czerwień oraz kolor jasno szary. Wyjątkiem jest tylna strona wizytówki, na której zdecydowałem się na zastosowanie ciemniejszego odcienia szarości oraz przednia strona teczki, na której znajduje się zdjęcie. No właśnie – kto zgadnie, co ono przedstawia? 🙂 Otóż jest to dym papierosowy podświetlony LED-ami, na czarnym tle. Zdjęcie również mojego autorstwa. (Po więcej fotografii artystycznych mojego autorstwa zapraszam TUTAJ). Lewa część zdjęcia to oryginał, prawa zaś – negatyw. 

Projekt identyfikacji wizualnej firmy, zawierający wizytówkę, folder, papier firmowy oraz kopertę
Srebrno grafitowa minimalistyczna wizytówka na szarym tle
Projekt identyfikacji wizualnej firmy, zawierający wizytówkę, folder, papier firmowy oraz kopertę

0 komentarzy